خانه / تور لحظه آخری / تور مالزی / سفرنامه مالزی و سنگاپور قسمت چهارم – برج های دوقلو و آکواریوم مالزی – تور لحظه آخری

سفرنامه مالزی و سنگاپور قسمت چهارم – برج های دوقلو و آکواریوم مالزی – تور لحظه آخری

http://gashtnet.net/wp-content/uploads/2017/11/malaysia-country-introduction-7.jpg

 

سفرنامه مالزی و سنگاپور قسمت چهارم – برج های دوقلو و آکواریوم مالزی – تور لحظه آخری

برج های دوقلو (Petronas Twin Towers)

این برجها که در واقع نماد مالزی هستن، در مرکز شهر کوالالامپور واقع شدن. ساختمان این برج ها متعلق به شرکت نفت مالزی هست و به جز 4  طبقه ی اولش که عمومی هست و شامل مرکز خرید، نمایشگاه و اینطور چیزاست، بقیه ی طبقات اداری هستن و برای عموم مردم آزاد نیست و فقط تا قبل از ساعت 9 صبح که اداره ها باز میشن، با پرداخت 85 رینگیت اجازه میدن تا اون پل اتصال دو تا برج بریم و ببینیم، که البته من نرفتم.

KLCC aAq ، آکواریومی بسیار جالب اما نه برای طرفداران حقوق حیوانات!

درست در زیر زمین برج های دو قلو، یک آکواریوم مصنوعی بسیار بزرگ قرار داره که وقتی از ایستگاه LRT )مترو( KLCC (Kuala Lumpur City Center) پیاده شید، تو همون طبقه هست. البته هزینه ی ورودیش 50 رینگت بود چون کاملاً مصنوعی ساخته شده و برای هر مترش هزینه کردن. به هر حال آکواریوم مصنوعی و هر نوع نگهداری مصنوعی از حیوانات، حقوق اونها رو نقض می کنه و من خودم هم که گیاهخوار هستم به رعایت حقوق حیوانات معتقدم. این آکواریوم چون برام جذابیت داشت که ماهی های استوایی رو ببینم، به همین دلیل به نظرم برای من ارزشش رو داشت که برم ولی در عین حال از این حقیقت هم آگاهم که این شیوه ی نگهداری، درست و کامل نیست.

 

http://gashtnet.net/wp-content/uploads/2017/11/1.jpg


البته اونجا وقتی با یکی از مسئولین آکواریوم صحبت می کردم، می گفت ما غذای طبیعی به ماهی ها میدیم و تا حالا مریض نشدن و در مورد نور مصنوعی هم سعی بر این بوده تا حد ممکن نزدیک به نور خورشید باشه اما به هر حال هیچ وقت مثل نور طبیعی خورشید نمیشه. هم چنین اگر چه آکواریوم بسیار بزرگه اما بازم احتمالاً برای ماهی ها خسته کننده و یکنواخته. به امید اینکه به محیط زیست طبیعی بیشتر اهمیّت بدن و ماهیگیری و ورود آلودگی های مختلف به اقیانوس ها متوقف بشه که دیگه نیازی به آکواریوم مصنوعی نباشه.
داخل راهروها، آکواریوم های کوچیک تر بود و پوستر هایی که اطلاعاتی در مورد بعضی از ماهی ها و جانوران دریایی ارائه می داد. ستون های آکواریومی هم خیلی زیبا بودن و آکواریوم اصلی که کوسه هم داشت، به شکل یک تونل بود که از زیرش رد می شدیم، انگار که داریم از زیر اقیانوس رد میشیم. خیلی جالب و زیبا بود…

 

http://gashtnet.net/wp-content/uploads/2017/11/KL-Aquaria-2.jpg

 

http://gashtnet.net/wp-content/uploads/2017/11/218122_656.jpg

 

http://gashtnet.net/wp-content/uploads/2017/11/aquarium_malaysia-9.jpg

 

http://gashtnet.net/wp-content/uploads/2017/11/underwater2.jpg

درباره ی admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *