خانه / تور لحظه آخری / تور سنگاپور / سفرنامه مالزی و سنگاپور قسمت سوم – تور لحظه آخری

سفرنامه مالزی و سنگاپور قسمت سوم – تور لحظه آخری

http://gashtnet.net/wp-content/uploads/2017/11/malaysia-country-introduction-7.jpg

 

فرهنگ مالایی ها
سه نژاد عمده در مالزی مالایی ها  که اکثراً مسلمون هستن ، چینیمالایی و هندی-مالایی ها هستن. هر کدوم از این سه دسته فرهنگ و زبان خاص خودشون رو دارن ولی در کل مالایی های مسلمون و چینی-مالایی ها اکثراً آدم های خنده رو هستن و زندگی رو سخت نمی گیرن. کلاً آدم های خاکی و بی آلایشی هم هستن. مسلمون های مالزی حجابشون کامله و حتی یک تار از موهاشون بیرون نیست )فقط یک مورد در بِینشون دیدم که روسریش مثل ایرانی ها بود و کمی از موهاش معلوم بود( ولی در عین حال کاری به کار کسی ندارن و این ویژگی خوب باعث شده که بتونن با بقیه ی دنیا ارتباط برقرار کنن و پیشرفت کنن.

 

هم چنین در فرهنگ اونا عدد 13 نحس نیست بلکه اعداد 4 و 14 نحس هستن که به همین خاطر معمولاً در ساختمون ها مثلاً طبقه، واحد یا بلوک چهارم رو با عدد 4 نمی نویسن بلکه می نویسن: 3A و یا 14 رو می نویسن: 13A هر جای دنیا که بری اعداد نحس و مقدس با هم فرق داره. این نشون میده که نحس یا مقدس دونستن اعداد یه امر کاملاً ذهنیه و در محیط بیرون حقیقت نداره. این هم اصلاً منطقی نیست که بر اساس چند تا رویداد تصادفی بخوایم اون رو به همه ی موارد تعمیم بدیم و برای اعداد حکم تقدس یا نحسی صادر کنیم! خب در زمان های قدیم خرافه گرایی خیلی رایج و معمول بود و اینها هم باقی مونده ی همون زمان هستن. کلاً عاقلانه تر اینه که همه چیز رو به فال نیک گرفت، چون طرز فکر و نوع تفسیر ما از رویدادها بر تجربه ی ما خیلی تأثیرگذاره… مالزی دو تا دادگاه داشت، دادگاه فدرال و دادگاه اسلامی که فقط مختص به مسلمون ها بود. هم چنین دو تا سیستم بانکداری داشتن، بانکداری عادی و بانکداری اسلامی که برای ایرانی ها معمولاً در سیستم اسلامی حساب باز می کردن.


مترو کوالالاکپور


در مالزی واژه های "مترو" و هم چنین “WC” چندان شناخته شده نیست و جای تعجب نیست اگه این واژه ها رو به کار ببرید و طرف مقابل متوجه نشه از چی دارید صحبت می کنید!
دلیلش هم اینه که مالزی دو نوع مترو داره که به یکیش میگن LRT و اون یکی هم KTM که در واقع اسم یه شرکته و مسیرهایی که این دو نوع مترو پوشش میدن با هم متفاوته. سیستم LRT سریع تر و منظم تره و معمولاً قطارهاش بدون راننده هستن. در مورد “WC” هم اونجا با نام فرانسویش یعنی “Toilet” یا همون توالت می شناسنش و اکثر ایستگاه های مترو دستشویی دارن )بر خلاف مترو تهران که ایستگاه هاش نمازخونه دارن اما دستشویی نه!( سیستم بلیطش هم به دو شکله: بلیط الکترونیکی برای افرادی که میخوان مدت طولانی اونجا بمونن که باز به چند نوع بلیط تقسیم میهش که از اونجا که من یه توریست بودم، در این مورد زیاد تحقیق نکردم و اطلاعاتی ندارم.

 

نوع دیگه ی بلیط هم بلیط به صورت یکبار مصرف بود که از طریق دستگاه های خودپرداز تهیه می کردیم. مثل همون دستگاه هایی که پول میندازی توش و نوشابه تحویل می گیری، اینجا هم پول میندازی و بلیط تحویل می گیری. قیمت بلیط هم بستگی داشت به مقصد و مسافت که دستگاه یه نقشه نشون میداد و مسیر رو انتخاب می کردی. در LRT بلیط به شکل یک سکه ی پلاستیکی هست که یه حالت مغناطیسی داره و روش استفادش برای باز کردن gate مثل همون بلیط الکترونیکیه، اما وقتی می خواین از ایستگاه خارج شین، این شکل رو میندازین در شکاف دستگاه تا هم در باز بشه و از ایستگاه خارج شین و هم اینکه بلیط یا همون سکه پلاستیکی دوباره بازیافت بشه. این ابتکار خیلی جالب بود. در KTM بلیط به شکل همون بلیط های کاغذی در مترو تهرانه که یه معمولاً موقع خروج از ایستگاه یه مأمور چک میکرد و در صورت همراه نداشتن بلیط، 82 رینگیت جریمه میکرد.

 

یه نکته ی بسیار جالب اینکه در مالزی و سنگاپور بر خلاف ایران، مترو در اکثر مسیر، بیشترش روی زمین هست تا زیر زمین. علتش هم اینه که از همون اول که شهر رو طراحی کردن، به فکر مترو و مسیرهاش بودن و این یعنی هزینه ی کمتری برای ساخت مترو صرف شده تا اینکه بیان همه جا تونل بزنن و همچنین مسافری که تو این قطارها می شینه می تونه از دیدن مناظر زیبا لذت ببره به حا اینکه همش تو یه تونل تاریک باشه!

 

ترمینال مرکزی کوالالامپور KL Sentral

در سیستم حمل و نقل عمومی مالزی یه ابتکار جالب هست که حتی در سنگاپور هم چنین چیزی وجود نداشت! اونم اینکه در کوالالامپور یه ترمینال هست به اسم KL Sentral که تمام خطوط مترو، تمام خطوط اتوبوسرانی و قطار خارج شهری اونجا هستن و هم چنین خطوط اتوبوس داخل شهری و مونوریل )قطار هوایی( هم اطراف این ترمینال هستن.
یه خط مترو از فرودگاه و شهر پوتراجایا )پایتخت سیاسی مالزی که وزارتخونه ها و سازمان های دولتی اونجا هستن( (Putra Jaya) رد میشه که در واقع میشه خط متروی خارج شهری )مثل متروی تهران-کرج( بهش میگن KLIA Transit . هم چنین یه خط متروی مستقیم از فرودگاه کوالالامپور به KL Sentral میاد به اسم kia express . این یکی دیگه بدون توقف بین فرودگاه کوالالامپور و کِی-اِل سنترال رفت و آمد داره. شکل تابلو و ایستگاه خطوط خارج شهری مترو با خطوط داخل شهریش فرق داره.

شاید برای شما سؤال شده باشه که واژه ی ”Central“به معنای "مرکزی" با حرف C نوشته میشه، پس چرا اینا با حرف S نوشتن؟ و جواب اینه که اینا به رسم الخط مالایی نوشتن و همچنین یه سری واژه هاشون انگلیسیه مثل همین Sentral و یا Station و در زبان خودشون براش معادل نداشتن. عوضش اومدن یه خورده املای بعضی کلمات رو دستکاری کردن! و یا در مورد واژه ی Express اون رو به شکل Ekspress می نویسن

 

 

 

درباره ی admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *