خانه / تور لحظه آخری / تور هند / آموزش و دانشگاه و موسسات عالی در هند – تور لحظه آخری

آموزش و دانشگاه و موسسات عالی در هند – تور لحظه آخری

http://gashtnet.net/wp-content/uploads/2017/11/935880_180806785425658_1320050017_n.jpg

 

آموزش و دانشگاه و موسسات عالی در هند – تور لحظه آخری

آموزش :
بر اساس آخرین امار انتشار شده 85 درصد بالای 15 سال هند با سواد هستند  که سهم مردان 72.3 و زنان 44.3 درصد است که نسبت به کشورهاي حوزه جنوب آسیا، آمار
بالایی است. دوره هاي آموزشی قبل از دانشگاه، شامل: دوره ابتدایی از اول تا کلاس هشتم، دوره دوم شامل: کلاس هاي نه و ده و دوره نهایی شامل: کلاس هاي 11 و 12 است، این تقسیم بندي می تواند توسط دولت هاي محلی ایال تها، بنا به شرایط منطقه اي و محلی تغییر یابد.

 

http://gashtnet.net/wp-content/uploads/2017/11/005-dental.jpg


دانشگاه و مؤسسات آموزشی عالی در هند:
کشور هند در نیم قرن اخیر به پیشرفت هاي چشمگیري در زمینه هاي مختلف علمی و فنی نایل آمده است. این کشور در حال حاضر با داشتن بیش از 535 دانشگاه، 17000 دانشکده،
18000 دانشکده دخترانه، 30 موسسه ملی آموزش عالی و 700 مرکز تحقیقات علمی، مقام نخست را در بین کشورهاي در حال توسعه و مقام سوم تحقیقاتی را در سطح جهان داراست.

 


نظام آموزش عالی کشور هند، داراي ارزش و اعتبار بین المللی است و مدارك دانشگاه هاي معتبر هند مورد قبول دانشگاه ها و مراکز معتبر علمی جهان است. در حال حاضر، جمع کثیري از دانش آموختگان دانشگاه هاي هند در مؤسسات و مراکز معتبر علمی و تحقیقاتی کشورهاي پیشرفته دنیا مشغول به کار، تدریس و پژوهش هستند.

همچنین از سراسر جهان دانش پژوهان فراوانی به این کشور سفر نموده و در دانشگاههاي معتبر هند تحصیل می نمایند دانشجویان ایرانی نیز از جمله آنها هستند که در شهرهاي مختلف حضور یافته و در دانشگاه هاي معتبر به تحصیل اشتغال دارند. در حال حاضر تعداد دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در هند  به حدود 7000 نفر می رسد دانشگاه هاي مختلف هند مشغول به تحصیل و پژوهش هستند.

 


براي آشنایی بیشتر دانشجویان مشتاق به تحصیل در دانشگاه هاي هند و هدایت آنان به رشته هاي مورد نیاز جامعه و معرفی مراکز علمی و مؤسسات آموزشی معتبر جزو هاي به عنوان راهنماي تحصیلات تکمیلی در هند توسط رایزن علمی سفارت جمهوري اسلامی ایران در دهلی نو تدوین شده است که لازم است هردانشجوي خواهان تحصیل در هند آن را مطالعه نماید. تا با آشنایی با دانشگا هها و مراکز آموزشی معتبر هندوستان در دو گروه ممتاز و خوب بتواند انتخاب صحیح را داشته باشد .

 

درباره ی admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *