خانه / تور لحظه آخری / تور هند / بهداشت و اقتصاد در کشور هند چگونه است – تور لحظه آخری

بهداشت و اقتصاد در کشور هند چگونه است – تور لحظه آخری

http://gashtnet.net/wp-content/uploads/2017/11/45920.jpg

 

بهداشت و اقتصاد در کشور هند چگونه است – تور لحظه آخری

 

بهداشت


هند با توجه به جمعیت بسیار زیاد و شرایط آب و هوایی، از وضعیت بهداشتی مطلوبی برخوردار نیست. 21 درصد از مردم هند از سوء تغذیه رنج م یبرند و از بیمار يهاي رایج دراین
کشور می توان سل، مالاریا، تیفوئید، گواتر، جزام و طاعون را نام در صد مردم برابر با / برد. بر اساس آمار سال 2004 دولت 5
1/5 میلیون نفر به بیماري ایدز مبتلا هستند.


اقتصاد


است که اجزاء آن پیسه (یک « روپیه » ، پول رایج: واحد پول هند صدم روپیه) می باشد. هر دلار تقریباً برابر با 50 روپیه با اختلاف 2 تا 3 روپیه می باشد. در این کشور، خرید و فروش ارز خارجی در بازار آزاد غیر قانونی است و تبدیل ارز تنها در بانک، صرافی هاي مجاز یا مح لهاي مستقر در هتل ها و فرودگاه ها مجاز می باشد.
بین سال هاي بعد از استقلال تا دهه 1970 م. اقتصاد هند از محدوده فعالیت هاي کشاورزي، ماهیگیري، منابع جنگلی و نساجی به صنایع سنگین، حمل و نقل و مخابرات گسترش یافت.
در خلال ده ههاي 1980 م. و 1990 م. بخش خصوصی در اقتصاد هند نقش مؤثري پیدا کرد و در بسیاري از صنایع مانند فنآوري اطلاعات و کامپیوتر پیشرفت هاي زیادي بدست آمد و هند به بازار جهانی راه یافت.

 


با آزاد سازي تجارت و خصوصی سازي بسیاري از صنایع و کارخانه هاي دولتی، طی دهه 1990 م. رشد اقتصادي هند سالانه هفت درصد افزایش یافته است. علیرغم گسترش صنایع هنوز 60 درصد جمعیت شاغل، به بخش کشاورزي اختصاص دارد. سهم 6  درصد است. / کشاورزي از تولید ناخالص ملی 22 منابع طبیعی مهم و داراي ارزش اقتصادي در هند را زمین هاي زراعی، بی اکسید کروم، ذغال سنگ (مقام چهارم در جهان)، الماس، سنگ آهن، منگنز، سنگ آهک، میکا، تیتانیوم، گاز طبیعی و نفت تشکیل می دهند.
بیش از 1700000 کیلومتر مربع زمین زراعی سالانه تحت پوشش کشاورزي قرار می گیرد. نزدیک به بیست درصد سرزمین هند پوشیده از جنگل است.

 


در زمینه رشد صنعت توریست، هند یکی از سریعترین کشورهاي 8  درصد رشد دارد و / جهان است که به طور میانگین سالانه 28 میلیون نفر گردشگر خارجی در سال است. / پذیراي بیش واردات هند بیشتر در زمینه نفت و گاز، فراورده هاي نفتی، الماس و سنگ هاي جواهرات تراش نخورده است. عمده صادرات هند نیز شامل: فراورده هاي صنعت دارویی، محصولات کشاورزي، نساجی، جواهرات، آهن، فولاد، چرم، مواد شیمیائی و ماشین آلات است که به آمریکا، انگلستان، چین، ژاپن و اروپا صادر می شوند.


درگاز سوز کردن خودروها، هند مقام پنجم را در میان کشورهاي جهان و شهر دهلی مقام اول را در میان شهرهاي جهان بدست آورده است. هند، سومین بازار نفت خام آسیا در حال حاضر و دومین بازار گاز است. این کشور مقام اول در تولید سبزیجات و شیر و مقام دوم در تولید چاي، شکر و برخی اقلام دیگر را در جهان داراست. شبکه راه آهن این کشور که توسط دولت اداره م یشود، از بزرگترین شبکه هاي راه آهن جهان است که داراي 108 هزار کیلومتر خط آهن میباشد. راه آهن هند 560 میلیون مسافر را جابجا می کند. شهرهاي بزرگ هند مانند دهلی، بمبئی، کلکته، بنگلور و حیدرآباد نیز داراي سیستم راه آهن شهري و مترو هستند.


هند داراي 12 بندرگاه مهم با ظرفیت 390 میلیون تن و 185 بندرگاه کوچکتر است. شبکه حمل و نقل هوائی هند نیز در اختیار دو شرکت دولتی و دوازده شرکت خصوصی است.

http://gashtnet.net

درباره ی admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *